آموزش وردپرس
خانه / طراحی سایت / سایت های معروف چقد می ارزند؟
قیمت گذاری سایت -آموزش بهینه سازی سایت

سایت های معروف چقد می ارزند؟

آیا تا بحال کنجکاو شده اید که بدانید سایتهای معروفی همچون گوگل ، یاهو ، مایکروسافت ، یا …. به لحاظ پولی چقدر می ارزند و قیمت گذاری می شوند؟

اگر مالک یک سایت باشید حتما این کنجکاویتان تا اینجا سرایت می کند که : سایت من چقدر قیمت می خورد ؟  و زمان و زحمتی که برای سایتم کشیده ام -حتی اگر یک سایت خرید و فروش نباشد- در بردارنده چه ارزش پولی بوده ؟

این پست پاسخگوی خوبی به این کنجکاویتان است

در ابتدا باید بگویم برای قیمت گذاری یک سایت معیار های زیادی مورد بررسی قرار می گیرند که در زیر به برخی از آنها اشاره کرده ام:

  • اطلاعات اولیه سایت همچون نام دامنه ، کلمات کلیدی ، نوع هاست ، سن دامنه

  • بررسی آمار بازدید های روزانه و ورودی موتورهای جستجو و ترافیک سایت

  • بک لینک ها

  • میزان حضور در شبکه های اجتماعی

  • میزان کپی برداری محتوا ها و تگ های متا

  • میزان حمله تروجان ها ، مالور ها و ویروس ها و نوع آنتی ویروس های فعال

  • وضعیت ایندکس بودن در موتورهای جستجو ، پیج رنک و رتبه در الکسا

  • وضعیت سئو سایت

  • میزان درآمد از تبلیغات

پس چنانچه می خواهید سایتتان قیمت بالاتری بخورد باید این معیار ها را برای سایتتان بررسی و مورد بازنگری قرار دهید.

به بیان دیگر می توان گفت چنانچه رویکرد سئو و بهینه سازی سایتتان را پیش گرفته اید ، گامی نامرئی ، بزرگ و همسو با افزایش ارزش پولی سایتتان برداشته اید!

منبع seoskillsite.ir

در ادامه به معرفی چند سایت قیمت گذاری وبسایتها می پردازم که شما از طریق آنها می توانید از میزان ارزش سایتتان مطلع شوید و بدین صورت ؛ حتی اگر قصد فروش سایتتان را ندارید؛ با مقایسه جزئیات قیمت گذاری سایتهای رقبا و سایت خودتان به نتایج مقایسه خوبی دست یابید و نقطه ضعف هایتان را شناسایی و رفع نمایید.


siteprice.org

site price

شما می توانید مطابق تصویر؛ با وارد کردن آدرس سایت مورد نظر و کلیک بر روی Calculate از قیمت آن سایت بر مبنای واحد پولی دلار مطلع شوید همینطور این سایت ریز مواردی را که در بالا به آن اشاره کردم ؛ از سایت قیمت گذاری شده را در اختیار تان می گذارید که می توانید به مقایسه و بررسی بپردازید.

 


checkwebsiteprice.com

site price seo

همینطور که میبینید من با وارد کردن آدرس سایت گوگل و سپس تکمیل کادر کپچا ، قیمت این سایت را چک کردم ؛ 2.19 بیلیون دلار تا آن لحظه !!!! ، همینطور شما می توانید به ریز جزئیات بیشتری از طریق چک اختصاصی هر آپشن دست یابید.

منبع seoskillsite.ir


لازم به ذکر است شما می توانید از طریق کدی که این دو سایت (در انتهای صفحه شان) در اختیارتان قرار می دهند و قرار دادن آن در وبسایت خود ؛ سرتیفیکیت یا سند قیمت سایت خود را به نمایش عمومی بگذارید . ( زمانی که قصد فروش سایتتان را دارید ، به عنوان یک نرخ معتبر و مستند در سایتتان بکار گیرید)


sitebin.ir

در زیر ؛ دو وبسایت فارسی برای قیمت گذاری سایت شما که تقریبا همان امکانات دو سایت فوق را در اختیارتان قرار می دهد معرفی می کنم که هر دو ” تاربها و سایت‌بین” آمارهای متدوالی مثل الکسا را استخراج کرده و به‌نظر می‌رسد شاخص اصلی آنها با توجه با این که فرایند محاسبه ماشینی انجام می‌شود، همین آمارهای استخراجی باشد وبرای بسترهای رسانه‌‌ای که محور درآمدی آنها ترافیک و تبلیغات است می‌تواند تا حدودی قابل استناد باشد.

قیمت سایت
قیمت گذاری سایت

 

tarbaha.ir

seo-ghemate site
قیمت گذاری سایت

 

لازم به ذکر است ؛ هنوز بستری که بتواند به صورت تخصصی و تحلیلی تمام شاخص‌ هایی را که در بالا ذکر کردم و همینطور با استفاده از فرمول های تجاری این خدمات را ارائه دهد، شکل نگرفته است.

به نظر می‌رسد به دنبال یک الگوی ثابت قابل تعمیم گشتن برای محاسبه ارزش کسب‌وکارهای اینترنتی از اساس غیر منطقی است. پس قیمتهایی که سایتهای فوق به عنوان ارزش یک سایت ارائه می دهند نسبی بوده و حدود زحمتی را که ما برای ایجاد و نگه داری یک سایت کشیده ایم مشخص می کنند تا بتوانیم به برآورد هایی در این زمینه دست یابیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress spam blocked by CleanTalk.