آموزش وردپرس
خانه / سئو و بهینه سازی سایت / مقالات کاربردی / نکته در نکته ؛ کوتاه و مختصر برای صاحبان سایت
سئو سایت - آموزش سئو - seo -

نکته در نکته ؛ کوتاه و مختصر برای صاحبان سایت

در این پست _ نکته در نکته ؛ کوتاه و مختصر برای صاحبان سایت _ به ارائه اطلاعات آماری و جامعی پیرامون نکاتی را که هر مالک یا ادمین سایت برای افزایش رنک و سئو سایتش حتما میبایست در نظر بگیرد ؛در قالب عکس زیر می پردازیم و در ادامه اینگونه محتواها (مثل این پست) را ازدیدگاه سئو بازنگری می کنیم .

اگر گیج شده اید کمی صبر کنید تا ببینید با یک تیر دو هدف می زنیم !)

تحلیل آماری و جامعی بر سئو سایت
نکته در نکته ؛ کوتاه و مختصر برای صاحبان سایت

خب با این تحلیل آماری براحتی میتوانید نقاط ضعف سایت خود را پیدا و مرتفع نمایید

اما برسیم به نکته دوم این پست!

چنانجه شما در محتوای سایتتان تنها از عکس هایی نظیر تصویر فوق استفاده می کنید روش یک سئو کار هوشمند را در پیش نگرفته اید چرا که اطلاعات خوب، آماری و کاملی را به مخاطب ارائه می دهید در حالی که یک غذای خوب ! برای اسپایدر های موتور های جستجو نیست !

همانطور که قبلا به قسمتهای مختلف یک موتور جستجو اشاره کردم ، اسپایدر به عنوان بخش گرد آورنده اطلاعات برای موتور جستجو ، قادر به درک محتوای تصاویر نیست پس هر چقدر که تصویر شما بزرگ یا کوچک ، رنگی ، حاوی متن یا نمودار و …. باشد برای اسپایدر اهمیتی ندارد چرا که تشیص نمیدهد !

تنها چیزی که اسپایدر یا عنکبوتهای موتور های جستجو از یک تصویر می بینند و ذخیره می کنند ، صفت Alt tag آن تصویر است (که البته همونطور که مشخص است ، اگر پر شود!) . حال چنانچه بخواهیم این تگ را برای اینگونه تصاویر پر محتوایی پر کنیم آیا قادر هستیم به بیان همه اطلاعات داده شده در تصویر بپردازیم !!!؟؟؟

پاسخ خیر است و حتی اگر بله باشد چه کاری است که ما زمانی را که برای پر کردن کامل این تگ استفاده می کنیم ، برای متن اصلی نگذاریم !!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress spam blocked by CleanTalk.