آموزش وردپرس
خانه / سئو و بهینه سازی سایت / آموزش گام به گام / تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو
تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو
سئو و شبکه های اجتماعی

تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو

گام بعدی برای اجرای سئو روی سایتتان ، داشتن حضوری فعال در شبکه های اجتماعی است . از آنجایی که گوگل و دیگر موتورها ،جستجوهای کاربران را کنترل می کنند و به سرعت در حال پیشرفت هستند ؛ شبکه های اجتماعی نقش بیشتری در سئو سایت پیدا می کنند و جزو اصلی یک استراتژی سئو موفق به حساب می آیند و یک بستر قدرتمند برای لینک سازی استاندارد وب سایت است. در زیر به بررسی تاثیر این عامل در سئو و بهینه سازی سایت می پردازیم.

سئو و شبکه های اجتماعی

 

* افزودن دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی در سایت خود.شما با انجام این عمل کار اشتراک گذاری را برای کسانی که می خواهند محتوای سایت شما را به اشتراک گذارند آسان خواهید کرد.

 

 

 

اهمیت گوگل پلاس در میان شبکه های اجتماعی بیشتر است چرا که  گوگل قدرتمند ترین است و پیشگام موتور های جستجو در جهان است پس قطعا شبکه اجتماعی گوگل نقش بیشتری در بازاریابی اینترنتی دارد ودیگر اینکه بک لینک دریافت شده و فالو از سایت گوگل است.  از این رو گوگل پلاس یک فضای باز وایده آل است ، یه طوری که بازاریابی برای محصول و جذب ترافیک ساده تر و قوی می شود.

حالا که به درک مناسبی از رابطه قوی گوگل پلاس و سئو دست یافتید نکات ذیل را بررسی و رعایت نمایید :

  1. هنگامی که طراحی سایتو یا طراحی قالب وردپرسی را انجام می دهید حتما مکانی برای پلاس کردن کاربران سایت در سایت قرار دهید هنگامی که صفحه سایت خود را در گوگل پلاس ساختید به صورت روزانه و مداوم به آن سر بزنید و حداقل روزی یک ساعت را به تعامل و ارتباط با سایت های مرتبط با موضوع سایت خود در گوگل پلاس بپردازید.

  2. در گوگل پلاس این قابلیت وجود دارد که هم امتیاز میدی و هم امتیاز می گیری و همچنین می توانید مطالب سایت را به اشتراک بگذارید تاثیر لایک فیس بوک و یا سایر شبکه های اجتماعی در مقابل پلاس بسیار اندک و ناچیز است.

  3. سعی کنید تعداد دوستان درون حلقه گوگل پلاس را افزایش بدید به این دلیل که  هرچه تعداد دوستان درون حلقه شما بیشتر باشد پلاس وان شده شما برای افراد بیشتری نمایش داده خواهد شد در نتیجه مطالب بیشتری از سایت شما دیده می شود.

  4. قدرت نویسندگی اکانت های کاربری گوگل پلاس: منطقی است که گوگل به پلاس های آمده از اکانت های معتبر، بیشتر از اکانت های فاقد تعداد زیادی دنبال کننده وزن می دهد. در فوریه 2013 CEO گوگل اریک اشمیتبه وضوح اعلام کرد که: درون نتایج جستجو اطلاعات سعی می شود که به صورت آنلاین اعتبار سنجی شوند و پروفایل های معتبر نسبت به پروفایل های فاقد اعتبار در رده های بالاتر قرار گیرند که نتیجه آن این است که کاربران بصورت طبیعی روی نتایج بالاتر بیشتر کلیک می کنند. نویسندگی یک نویسنده معتبر می تواند نشانه ای از اعتماد باشد.

  1. تعداد توئیت ها: تعداد لایک و توئیت های لینک ها می تواند روی رنک شان در گوگل تاثیر بگذارد.

  2. قدرت نویسندگی اکانت های کاربری توئیتر: این موضوعمحتمل است که توئیت های آمده از پروفایل های توئیتر قدرتمند و قدیمی و با هزاران دنبال کننده (مانند جاستین بیبر)، تاثیر بیشتری نسبت به توئیت های آمده از اکانت های جدید و با تاثیرگذاری کم دارد.

 

تاثیر شبکه های اجتماعی در بهینه سازی سایت

 

 

  1. تعداد لایک های فیس بوک: با اینکه گوگل بیشتر اکانت های فیس بوک را نمی بیند امامحتمل استکه آنها تعداد لایک های فیس بوک یک صفحه را به عنوان سیگنالی ضعیف برای رنکینگ درنظر می گیرند.

  2. اشتراک گذاری فیس بوک: اشتراک گذاری فیس بوک (چون بیشتر شبیه بک لینک هستند) می تواند تاثیر بیشتری نسبت به لایک های فیس بوک در رنکینگ داشته باشد.

  3. قدرت نویسندگی اکانت های کاربری فیس بوک: همانند توئیتر، اشتراک گذاری و لایک هایی که از صفحات محبوب فیس بوک می آید می تواند وزن بیشتری در رنکینگ داشته باشد.

  4. افزونه رایگان Social Graph Protocol به شما کمک می کند به راحتی اگر برای سایت خود یک صفحه فیس بوک ساخته اید ؛ محیط آنالیز آن را به پیشخوان وردپرس خود انتقال دهید.

همچنین از دیگر امکانات پر استفاده ی این افزونه این است که با اضافه کردن تگ های مربوط به اشتراک گذاری صفحات سایت در فیس بوک به صفحات سایت وردپرسی شما ، در هنگامی که بازدید کنندگان سایت شما قصد اشتراک گذازی نوشته ای از سایت شما با دیگر دوستان خود در فیس بوک را دارند اشتراک گذاری آن ها به صورت خیلی زیبا تر و مثلاً با استفاده از تصویر شاخص و اصلی نوشته شما انجام شود که این امر باعث افزایش تعداد کلیک های انجام شده بر روی لینک شما در شبکه مجازی فیس بوک می شود.

 

ادامه این مبحث را در مقاله : نقش پررنگ لینکدین در سئو سایت بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress spam blocked by CleanTalk.