آموزش وردپرس
آموزش سئو سایت
آموزش سئو سایت

اثر رنگها در سئو سایت

رنگ قالب سایت و همچنین تصاویر سایت بر سئو و جایگاه گرفتن در گوگل بسیار تاثیر گذار است که در این مقاله بصورت جامع بدان خواهیم پرداخت.
همانطور که می دانید رنگ ها در جذب مخاطب بسیار تاثیر گذار هستند که از آن در تصاویر مختلف و همچنین قالب سایت بهره گیری می شود. رنگ ها می توانند خصوصیات محصول و شرکت شما را بیان کنند و حتی آن ها قدرت برند سازی هم دارند.
به عنوان مثال وقتی رنگ زرد را می بینید یاد کدام برند می افتید؟
وقتی رنگ بنفش را می بینید یاد کدام برند ؟ رنگ آبی آسمانی و نارنجی در کنار هم شما را یاد چه چیزی می اندازد؟
رنگ آبی و رنگ قرمز در ذهن شما چه موضوعی را تداعی می کند؟

همانطور که مشاهده می کنید رنگ ها بسیار تاثیر گذار هستند و می توانند از خود احساسات و عواطفی را نشان دهند. کمتر کسی به این امر توجه می کند لذا سعی کنید بر اساس همین موضوع نسبت به رقبا متمایز باشید.

به عنوان مثال نگاهی به سایت های زیر بیاندازید:
www.cherrysell.com
www.iranhoney.net

همانطور که مشاهده می کنید این دو سایت از دو ترکیب رنگ منحصر به فرد بهره برده اند و برای برندسازی می خواهند این رنگ را در ذهن مخاطب جای بیاندازند.
به دلیل عدم خلاقیت در بسیاری از صاحبان حوزه های کاری جدید، رنگ ها بصورت غیر روانشناسانه انتخاب می شوند و نسبت به تاثیر آن بی توجه هستند. این امر سبب می شود که تاثیر منفی هم بر روی مخاطب شما بیاندازد زیرا خود شما نمی دانید که به دنبال چه چیزی هستید و می خواهید چه موضوعی را در ذهن مخاطب جای بیاندازید.

اگر بخواهیم بصورت مقدماتی و پایه به این موضوع اشاره کنیم بهتر است از ترکیب رنگ موجود در میوه ها استفاده کنیم.
زیرا اکثر حوزه های اقتصادی در آراد بر اساس میوه ها انتخاب شده اند لذا این گزینه می تواند معیار خوبی برای انتخاب رنگ برند ما باشد.

ترکیب رنگ با الهام از انگور

ترکیب رنگ با الهام از هندوانه


ترکیب رنگ با الهام از لیموترش

ترکیب رنگ با الهام از توت فرنگی

نرم افزارهای زیادی جهت طراحی عکس و نحوه بکارگیری رنگ ها در تصاویر ساخته شده اند ولی اگر بخواهیم به شما مشاوره ای جهت انتخاب بهترین ها داشته باشیم، مجبوریم به سراغ شرکت Adobe برویم. شما با استفاده از سایت Adobe Color می توانید با ترکیب رنگ ها آشنا شده و بهترین رنگ را برای خود انتخاب کنید فقط یادتان باشد که رنگ ها از خود عاطفه نشان می دهند و باید رنگ مد نظر خود را انتخاب کنید.

اثر رنگها در سئو -آموزش سئو سایت

شما می توانید از ترکیب های مختلفی در طراحی های خود استفاده کنید که آرایش قبلی به نام رنگ تکفام معروف هستند و همانطور که از نامش پیداست بدان معناست که در این آرایش، از یک رنگ به عنوان رنگ پایه استفاده می شود. از آنجا که این نوع رنگ ها از کنتراست کمتری برخوردار هستند، نمی توان روی آن ها تاکید داشت زیرا خیلی قدرتمند و برجسته نیستند و بیشتر برای یکپارچگی و وقار مورد استفاده قرار می گیرند.
سایت های زیر نمونه ای از رنگ تکفام هستند:

اثر رنگها در سئو -آموزش سئو سایت

اثر رنگها در سئو -آموزش سئو سایت
نوع دیگری از ترکیب رنگ در سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد که به آن رنگ آنالوگ می گویند. این رنگ ها همان 12 رنگ معروف جهانی هستند که نقطه ضعف آن ها هم همان کنتراست کم آن است. این رنگ ها دو قسمتی هستند که یکی به عنوان رنگ پایه و دیگری به عنوان رنگ تکمیلی یا پشتیمان استفاده می شود. بعضی وقت ها از رنگ سومی هم برای تمایز استفاده می شود که این سبک در اکثر سایت ها قابل مشاهده است. نمونه هایی از آن را در زیر باهم مشاهده می نماییم:

اثر رنگها در سئو -آموزش سئو سایت


بسیاری از طراحان به دنبال استفاده از رنگ های مکمل هستند. با استفاده از آرایش رنگ مکمل می توانید کنتراست مناسبی در طراحی وب سایت خود ایجاد نمایید. در این آرایش رنگ از رنگ های مقابل یکدیگر در دایره چپ استفاده می شود و معمولا از دو رنگ استفاده می شود این رنگ ها رنگ های متضاد هستند و وقتی کنار یکدیگر قرار می گیرند به بهترین شکل دیده می شوند بیشترین تضاد را می توانید بین رنگ های سیاه و سفید ببینید چند رنگ دیگر که با یکدیگر متضاد هستند عبارتند از: آبی در برابر نارنجی، سبز در برابر قرمز، بنفش در برابر زرد و …

طراحان وب سایت بخاطر کنتراست یا تمایز زیادی که این رنگ ها در کنار یکدیگر به نمایش می گذارند از یکی از این رنگ ها به عنوان پشت زمینه استفاده می کنند و محتویات صفحه را به رنگ مکمل نمایش می دهند. در این آرایش رنگ نباید از رنگ های غیر اشباع استفاده نمایید، چون کنتراست کلی وب سایت کاهش می یابد و در نتیجه آن تاثیر گذاری که مد نظر شماست حاصل نخواهد شد.در ادامه وب سایت هایی با ارایش رنگ مکمل می بینید.

اگر کنتراست آرایش رنگ دو رنگ مکمل برای طرح شما خیلی زیاد است می توانید از  آرایش مکمل شکسته استفاده کنید که به جای دو رنگ از سه رنگ استفاده شده است.
برای شروع می توانید از یک رنگ شروع کنید و سپس چرخ رنگ را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید رنگ مورد نظر شما در یکی از این سه ناحیه قرار می گیرد و دو رنگ بعد را از دو ناحیه باقی مانده انتخاب نمایید. یا اگر بخواهیم به ساده ترین شکل بگویم می توانید از الگوی Y انگلیسی برای تعیین رنگ ها استفاده نمایید. در ادامه نمونه هایی از ارایش رنگ مکمل سه تایی را مشاهده می فرمایید.اثر رنگها در سئو -آموزش سئو سایت

اثر رنگها در سئو
آرایش رنگ سه تایی، همانطور که از نام آن مشخص است این آرایش سه رنگ که با زاویه 120 درجه از یکدیگر فرار گرفته اند استفاده می کند. در شکل چپ این نقاط با سه مثلث متساوی الساقین نمایش داده شده است. در چرخ رنگ 12 مرحله ای بالا همانطور که مشاهده می کنید حتی اگر رنگ های غیر اشباع استفاده کنید می توانید رنگ ها را نسبت به هم به صورتی برجسته نمایش دهید.


الگوی رنگ چهارتایی، در این ارایش هم همانطور که از نام آن پیداست می توانید از ترکیب چهار رنگ استفاده کنید. که با چهار مثلث همانند شکل نمایش داده شده است. برای اینکه آرایش متفاوتی ایجاد نمایید می توانید چرخ رنگ را بچرخانید.

هر دو آرایش رنگ سه تایی و چهارتایی به گونه ای هستند که تفسیر آنها راحت نیست، بیشتر وب سایت هایی که از آرایش رنگ چهار رنگ استفاده می کنند از این الگو استفاده می کنند اما تشخیص آن کار ساده ای نیست که بخواهیم در اینجا نمونه ای برای شما ذکر کنیم.

خوب حالا نوبت شماست که وب سایت های معتبر دنیا راچک کنید و سعی کنید تشخیص دهید از چه الگو و آرایش رنگی استفاده کرده اند.

منبع : www.aradseo.net

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress spam blocked by CleanTalk.